Wie volgt?



Het is zaterdag 26 oktober en bijna 11 uur wanneer de eerste meiden, ouders en trainer Erik zich verzamelen op de parkeerplaats bij De Heughte. De herfstvakantie zit er voor de meiden alweer bijna op en na bijna twee weken geen wedstrijd staat er vandaag een heuse derby op het programma. Om 12.00 uur wordt er in Elburg afgetrapt tegen ESC MO15-1.
Ondertussen verzamelen de Elburgse meiden, die bij VSCO'61 voetballen, en leider Hendri zich voor het bruggetje bij de toegang tot het Burgemeester Bode Sportpark. Over en weer komen er bekende gezichten langs. Het belooft in ieder geval mooi voetbalweer te worden, want de temperatuur doet aan alsof het voorjaar op het punt staat om door te breken. Wel staat er een behoorlijke wind, waarmee het toch maar weer duidelijk is dat de herfst van zich laat spreken.
De vorige keer dat beide teams tegen elkaar speelden, wist VSCO'61 verrassend de winst te pakken. ESC was toen duidelijk de betere partij, maar de kanaries konden qua scoreverloop goed de aansluiting met ESC houden. Vlak voor tijd wist Marit na een onderschepping van een pass van de keepster de 4-5 te maken. Vandaag is echter heel andere koek en ‘moeder van de week’ Ingrid heeft dat begrepen: de meegebrachte mini tompoezen moeten wachten tot na de wedstrijd, maar dat is niet erg. Bedankt voor de lekkere traktatie, top gedaan!
De wedstrijd van vandaag staat onder leiding van scheidsrechter Merie Knul-Keyzer. Zij is geen onbekende voor onze trainer en een aantal Elburgers die bij VSCO'61 voetballen. Om 12.00 uur fluit ze af voor het begin van de wedstrijd en de Kanaries mogen de aftrap nemen na de toss te hebben verloren. Van meet af aan zijn de aanvallende intenties van ESC duidelijk: revanche nemen voor de verloren bekerwedstrijd. Ook vandaag is ESC favoriet voor de winst.
Het aantal blessures bij de Kanaries helpt daarin niet mee. Nelianne en Lyanne kunnen niet mee doen, Tara is vanwege vakantie afwezig en Emma heeft last van haar knie. Vandaag sluiten daarom Romy, Sanne en Charity (MO13-1), Anna Linde (JO13-1), Eva (JO15-1) en Rianneke (MO17-1) aan met al een wedstrijd in de benen. Na een paar minuten spelen komt Emma (linksbuiten) in het duel op haar zere knie te vallen en helaas is het voor haar al vroeg einde wedstrijd.
Ondanks de aanvallende instelling van ESC weet VSCO'61 de bal goed in de ploeg te houden en rond te spelen. Op het middenveld weet Lois een aantal keren goed de bal te veroveren en ook Roos staat haar mannetje. Van achteruit wordt er door Brecht en Emma goed opgebouwd en komen de meiden over rechts een paar keer goed door. Uit de eerste de beste aanval die tot bij het zestienmetergebied van ESC komt, weet Anne Marije te kappen, draaien en met een afstandsschot te scoren: het is zowaar 0-1!
Na ongeveer een kwartier spelen komt VSCO'61 weer gevaarlijk voor het doel van ESC en weet Anne Marije de 0-2 binnen te schieten. Gezien de geleverde strijd en het verzorgde voetbal is dat dik verdiend en het lijkt erop dat we weer gaan stunten. Na deze goal lijkt ESC echter wakker te zijn geschud en wordt de ene na de andere aanval over de flanken opgezet. Tot de aansluitingstreffer komt het niet, totdat 10 minuten voor rust een uittrap wordt onderschept en de 1-2 wordt binnengeschoten.
De verdediging heeft de eerste helft met veel krachten gesmeten. In de tweede helft krijgen we wind mee en worden er een paar wissels doorgevoerd. Op de rechtsbackpositie maakt Manon na een blessure haar rentree en Eva wordt als laatste man ingebracht. Marit schuift daarom door naar het middenveld voor een meer controlerende rol. Op linkshalf speelt Romy een prima wedstrijd en op rechtshalf wint ook Ester veel van haar duels. Al met al krijgt VSCO'61 weer grip op de wedstrijd.
Halverwege de tweede helft is er een discutabel moment. Een verdedigende bal wordt teruggespeeld op Evy, die resoluut de bal in het zestienmetergebied met de handen oppakt. De scheidsrechter en zijn assistent kunnen niet goed zien of er sprake is van een terugspeelbal, waarop de scheidsrechter besluit om het voordeel aan de verdedigende partij te geven. Dit had zomaar tot de 2-2 kunnen leiden, en de protesten van ESC lijken daarom gegrond. Kort daarop weet Eva tot richting de zestien door te lopen en weet ze Marit in scorende positie aan te spelen: 1-3.
De Elburgers geven niet op en met een aantal snelle aanvallen over rechts probeert ESC tot een voorzet te komen. Ze komen een aantal keer gevaarlijk voor de goal, maar de aansluitingstreffer blijft uit. Er wordt door beide teams volop strijd geleverd. Uit een laatste aanval van VSCO'61 weet Anne Marije in een 1-op-1-situatie met de keepster te komen, maar vergeet een hoek te kiezen. Kort daarna klinkt het eindsignaal en gaan de 3 punten niet geheel onverdienstelijk mee naar Oosterwolde. Top gedaan meiden!